Poste Cinq

اوت 6, 2011

کمی در مورد کندالینی بدانید

انرژی کندالینی چیست؟برای استفاده در هر وبلاگ-سایت یا کتاب نقل منبع و نام نویسنده را فراموش نکنید

.

قویترین انرژی موجود در عالم فیزیکی است که برای بیدار ساختن و کنترل آن تمرینات زیاد و عبادات بی دریغ لازم است. کندالینی انرژی پنهانی است که در نهاد انسان قرار داده شده  است. بزرگترین و قویترین انرژی روحانی یا همان نیروی حیات است که ما انسانها و عالم ما را خلق کرده است.
قدرتمندترین انرژی خانه جهان هستی در وجود شما و سراسر گیتی به سر می برد.
جایگاه کندالینی در چاکرای ریشه است که شما را به زمین وصل می کند.
نامهای دیگر آن » آتش کندالینی»  Kundalini Fire و » افعی نور» Serpent of Light است که بدن را تصفیه کرده و نیروی شفابخشی است که هر دردی را درمان می کند.
انرژی کندالینی با آگاهی بیدار می شود. آگاهی از وجود خود و درک جریان هستی. این انرژی به صورت پنهان ( یا ماری که چمبره زده و خواب است) در زیر استخوان دنبالچه و در دهانه مقعد (چاکرای ریشه) خوابیده است و منتظر فرصتی برای برخاستن می باشد.
انرژی کندالینی در همه نوع بشر وجود دارد اما نه به مقدار یکسان و قوی ترین انرژی فرا طبیعی است.


بیشترین اطلاعات درباره کندالینی از هندوستان سرچشمه گرفته و علم پزشکی امروز در حال بررسی و مطالعه این انرژی حیات بخش است.


کندالینی در زبان سنسکریت به معنی » مونثی که حلقه زده» می باشد. معنای آن این است که انرژی کندالینی  یک انرژی مونث است که انسان را به اصل و زادگاه خود برمیگرداند. انرژی قدرتمند و آرامش بخشی است که به ماری چمبره زده تشبیه شده است. وقتی شما از نظر روحی تکامل پیدا می کنید این انرژی آهسته آهسته از روی جایگاهش در چاکرای ریشه برخاسته و و مانند ماری به سمت بالا می خزد و سر راه خود از همه چاکراها عبور کرده آنها را یکایک با قدرت خود باز می کند. این انرژی ماورای طبیعه  به بالای ستون مهره ها سفر کرده همه نقاط آن را ترمیم می کند و در نتیجه همه چاکراها را به سرحد قدرت خود می رساند.


انرژی کندالینی حاصل رسیدن به «خود آگاهی» است که این فرایند با چرخه خورشید و انرژی مذکر خورشید منظم می شود. انرژی کندالینی تنها انرژی حیات نیست بلکه انرژی جن_سی نیز هست. اما این انرژی جن_سی قدرت ترمیم ذهن- جسم و روح را داراست.

علائم بیدار شدن کندالینی:

بیدار شدن این انرژی سبب تغییرات عمده ای در زندگی خواهد شد که شما را قادر خواهد ساخت دید وسیعی پیدا کنید و به نهایت خلاقیت و انرژی دست یابید. کندالینی منشا خلاقیت در عالم است. به این ترتیب خواهید توانست آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

بیدار شدن کندالینی همراه با تجربیات عجیب و احساسهای جدید است از جمله سوزش و سوزن سوزن شدن زیر پوست مانند وقتی که یک دسته مورچه روی پوست راه می روند . ممکن است حس کنید موجودی از شما بالا می رود- همچنین خارشهای پوستی و لرزش عضلات- گرفتگی غضلات و ضعف شدید بدنی از برخی علائم آن هستند.ممکن است صداهای عجیبی بشنوید که از دوردستها می آید یا صدای فرشتگان نگهبان خود را بشنوید که با یکدیگر یا شما صحبت می کنند.


فشار عصبی روی شما بیش از هر زمان دیگری خواهد بود و برای همین است که اکثر داوطلبان از خیر آن گذشته و تصور می کنند که مدیتیشن و یوگا هیچ کمکی به کاهش استرس آنها نکرده است!! در حالیکه به جای مهمی رسیده اند و کندالینی در حال تکان خوردن و بیدار شدن است.
ممکن است سوزش یا سوزن سوزن شدن در ناحیه چاکرای ششم ( میان دو ابرو) یا چاکرای هفتم ( فرق سر) حس شود.

به یاد داشته باشید که کندالینی اصولا یک انرژی بسیار داغ و پرحرارت است و ممکن است احساس گرگرفتگی شدید و گرم شدن ناگهانی و بی دلیل به شما دست دهد.
حتی ممکن است در جریان باز شدن چاکراها دچار استفراغ یا اسهال بدون دلیل شوید که ماهها طول بکشد.

برخاستن کامل انرژی کندالینی ممکن است برای برخی ماهها طول بکشد و برای برخی سالها. وقتی کندالینی کاملا بر می خیزد و روی دم خود می ایستد سرش در چاکرای هفتم قرار دارد و همه چاکرای قبلی را گشوده است. تا زمانیکه همه چاکراها پاکسازی نشده باشند و مسیر عبور کندالینی باز نشده باشد امکان بیدار شدن کامل آن وجود ندارد. به همین جهت است که ممکن است مدتهای طولانی بگذرد تا تمام آلودگیهای یک چاکرا تخلیه شود.

چطور می توانید کندالینی را بیدار کنید؟

روشهای گوناگونی برای پاکسازی و تصفیه چاکراها وجود دارند که کمک می کنند آلودگیها و موانع چاکراها را دور بریزید و راه گردش کندالینی را باز کنید.
یکی از این روشها تمرینات یوگا است که با مدیتشن چاکراها همراه است.
گاهی ممکن است کندالینی به طور تصادفی در اثر یک اتفاق ناهنجار و دلخراش در شما بیدار شود. برخی افراد وقتی در خطر مرگ قرار می گیرند کندالینی آنها بیدار می شود و انرژی خارق العاده ای از خود ساطع می کنند و ممکن است دست به کارهای خارق العاده بزنند تا خود و دیگران را از خطر نجات دهند.

آنچه باید بدانید این است که اگرچه کندالینی یک انرژی درمانگر و مثبت است اما ممکن است باعث بروز حوادث ناخوشایندی در زندگی شما شود. در طول مدتی که عبادت و یوگا انجام می دهید احتمال دارد که کندالینی از کنترل خارج شده و تاثیرات مخربی روی شما بگذارد از این رو تعجب نکنید اگر کنترل افکار و اعمالتان را از دست دادید و از خواب و خوراک افتادید یا مریض شدید.

کندالینی چطور برمی خیزد؟همانطور که قبلا اشاره کردیم کندالینی یک انرژی مونث  است که بر اثر تمرینات صحیح و مداوم از مسیر «نادی اصلی» که» سوشومنا » نام دارد به سمت بالا بر می خیزد و راس آن در فرق سر و چاکرای هفتم قرار می گیرد. چاکرای تاج یا هفتم حاوی انرژی مذکر است و  بر اثر ادغام انرژیهای کندالینی و چاکرای تاج در محدوده جمجمه یک لقاح داخلی صورت می گیرد که سبب باز شدن چشم سوم نیز می شود.

خروج مار کندالینی از محل چشم سوم پس از لمس چاکرای هفتم. نشانه دانش بی انتها

شیوا- خدای هندوان سمبل اصلی انرژی کندالینی و ادغام انرژیهای مونث و مذکر است.

مار کندالینی سمبل فراعنه مصر

کریشنا خدای هندوان در نوجوانی اژدهای کندالینی ( انرژی جنسی) را سرکوب کرد و به اختیار خود در آورد و از این پس جاودانه شد.

کریشنا در حال نبرد و غلبه بر کندالینی بیدار شده.

کادوسئوس سمبل طب و خدایی به این نام در اساطیر یونان- او درمان هر بیماری را داشت. سمبل علوم عرفانی و پزشکی امروز

هرمس فرعون مصر و نویسنده و جمع آوری کننده الواح زمردین – تولد دوباره تحوت خدای مصریان


نادیها چه هستند؟
نادیها Nadis در بدن غیر فیزیکی مانند اعصاب عمل می کنند وبه جای پیامهای عصبی – انرژی را از انتهای ستون فقرات به مغز می رسانند. تعداد نادیها در بدن بسیار زیاد است که از آن میان 3 نادی را از همه اصلی تر دانسته اند.

ایدا نادی Ida Nadi: حاوی انرژی مونث است و مانند ستونی در سمت چپ ستون فقرات قرار گرفته.
پینگالا نادیPingala Nadi: حاوی انرژی مذکر است و در سمت راست ستون فقرات قرار دارد.
سوشومنا نادی Sushumna Nadi: نادی اصلی و مرکزی است که درست منطبق با ستون فقرات بوده چاکرای ریشه را به چاکرای تاج متصل می کند. انرژی مانند الکتریسیته از روی نادیها حرکت می کنند.
از آنجا که ایدا و پینگالا حاوی انرژیهای مخالف هستند در نقاطی به هم جذب می شوند و تقاطع درست می کنند که در محل این تقاطعها در بدن چاکراها به وجود می آیند.

کندالینی در اصل این دو انرژی را متحد کرده و از یک شریان اصلی به نام سوشومنا جاری می گرداند که در چاکرای تاج به هم می رسند و یک حلقه را تشکیل می دهند. ادغام شدن این دو جریان انرژی سبب فعال شدن غده پینه آل در بخش اپی فیز مغز و ترشح هورمون ملاتونین می شود . این مایع شیرین مزه و حاصل لقاح انرژی در بدن است و همان آب حیات یا سنگ فیلسوفانی است که کیمیاگران توصیف کرده اند. این نکتار خدایان در متون باستانی به نام آمریت ( بی مرگی) نیز شناخته شده است. داشتن آن به منظره بی نیازی از خوراکیها و نوشیدنیهای عالم است. داشتن این قدرت به منظره قدرت خلق هر چیز از عدم و شکستن همه قوانین عالم فیزیکی و برخاستن ماورای طبیعت است.

با تحت کنترل داشتن انرژی مونث و مذکر است که یک کیمیاگر می تواند به کمال رسیده و بر همه انرژیهای طبیعت حکمرانی کند.


چطور می توان به بیدار شدن کندالینی کمک کرد؟
پرهیز از مخدرات و الکل و داروها- افزایش مدیتیشن مخصوصا مدیتیشن مخصوص کندالینی و مخصوص چاکراها- یوگا- ماساژ و مصرف سبزیجات و میوه ها به جای گوشتها و غذاهای چرب .

سوالاتی برای تفکر:

هیچ می دانید چرا ضحاک که اینقدر از او بد گفته اند دو مار کندالینی روی شانه هایش داشت؟

چگونه ضحاک هزاران سال عمر کرد و به روایتی هنوز در دماوند زنده است؟

چه کسی به ضحاک کمک کرد تا انرژی کندالینی او بیدار شود؟ این شخص نماد چه چیزی در ادیان الهی است؟

Advertisements

10 پاسخ to “Poste Cinq”

 1. آزیتا said

  آخیش ! حالا خوب شد . وردپرس جای خوبیه . مبارک باشه شیرین جون .

 2. لی لی said

  خب مبارک باشه باز . ببین میشه درباره تواریخ باستانی که قبلا مینوشتی بازم بنویسی؟ من ترجمه هیچ کسی رو جز تو نمی تونم بخونم. منظورم درباره سومر و خدایان و ایناست.

 3. رامتين said

  ما هم منتظر مطالب تاريخي هستيم.

 4. candis said

  من عاشق مطالبی راجع به خود هیپنوتیزمی هستم.
  عاشقاااااااااااااا

  چون تنها راه نجات بشر هستش

 5. آزیتا said

  شیرین جون کجایی پس ؟ منتظر مطالب خوبت هستیم .

 6. باز رفتین حاجی حاجی مکه شیرین خانم 😦

 7. majooor said

  نمیدونم چرا دیگه نمی نویسی
  امیدوارم باز بهونه ای استیاقی در این بی بهونه گیا سر راهت قرار بگیره تو باز بیای
  منتظرم

 8. باز غیبت کبری شد 😦

 9. mehrnaz said

  مرسی از مطالبتون مفید و جالب و البته مهم تر از هر چیزی واقعی و علمی بود لطفا در مورد تمرینات روح رها هم مطلب بذارید ممنون

 10. majooor said

  انگار جدا قصد نداری دوباره برگردی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: